Polovičným majstrom Papala, Mystery napokon v TOP6

Posledné kolo malo vyriešiť niekoľko otáznikov. Kto bude “polovičným” majstrom, kto napokon postúpi do TOP6 a komu ostane čierny Peter v rukách. 

 

Ševela opäť úradoval, Galacticos o záchranu.

Zápas Galacticos – Golden TIme sa predohral a po jeho výsledku bolo definitívne jasné, že baráž s najlepším z 2.BLMF si zahrá tradičným tím a nováčik si zahrá o konečné umiestnenie. Tím Galacticos je v BLMF už legendárnou značkou, túto sezónu sa však vytrápilo. Mužstvo bojovalo celý ročník s náročnými súpermi, s ktorými poväčšinou nedokázali držať krok a najbližšie týždne budú musieť obhajovať svoju účasť v najvyššej súťaži s druholigovými adeptami, ktorí skončili na popredných miestach svojich líg. A že to nebude vôbec ľahké, si uvedomuje aj samotný Galacticos, keďže v druhej lige sa začína formovať niekoľko veľmi kvalitných mladých tímov, ktoré majú čo povedať v boji o postup do 1.BLMF.
V poslednom kole základnej časti si nedokázali poradiť s chlapcami z FC GOLDEN TIME, ktorí do dresu naviekli aj svoju najväčšiu hviezdu – Martina Ševelu a ten svojimi piatimi gólmi zabezpečil 3 body.

Galacticos – FC Golden Time      6:9 

 

RK Academy s Vesmírnym Gorom nakoniec len o pohár P.Šelmeciho

Tím R.Kužela sa v letných mesiacoch dostával herne do pohody a bodovo sa doťahovali k elitnej šestke, ktorá sa po základnej časti oddelí od zvyšku. Naopak Vesmírne Goro bolo od začiatku jedným z čiernych koňov a podľa expertov mali bojovať o TOP 6. Nakoniec však obaja skončili pod pomyslenou čiarou. RK Academy si zápas mohli užiť bez zbytočného tlaku, Vesmírne Goro si postup mohli vybojovať, ak by zaváhali jeho konkurenti Menežeris či Mystery MFC. Oba tímy si však svoje najdôležitejšie zápasy ustrážili a tak namiesto čiernych koňov im v rukách zostal povestný čierny Peter. Mužstvá však počas celej základnej časti predvádzali kvalitný a bojovný futbal a vedenie BLMF bude bojovať o zotrvaní oboch tímov aj v nasledujúcom ročníku.

RK ACADEMY – Vesmírne Goro     10:13

 

Menežeris povinnú jazdu zvládli, v nadstavbe začínajú zo 6.miesta.

Fanúšikovia „menežérov“ sú zvyknutí na silnú a hlavne početnú lavičku počas zápasov, čo v tejto sezóne veľakrát absentovalo. Nezvládnuté niektoré dôležité zápasy, či nie moc dobrá dochádzka spôsobila to, že účasť medzi „smotánkou“ si museli vybojovať v poslednom zápase. Na druhej strane, práve tím Menežeris je povestný veľmi pútavou a kvalitnou hrou, na ktorú sa s radosťou dalo pozerať. V zápase proti Riňošom sa ukázal Peter Šufliarsky, ktorý hetrikom dopomohol k trom bodom. Riňoši skončili po základnej časti na 11.mieste pred Golden Time a Galacticos.

 FC Riňoši – Menežeris       3:10

 

Engerau Boys Juniors nedotiahla silný finiš do úspešného konca

Asi nikto nemal tak silný mesiac ako práve mužstvo vyskladané M.Toporom. Chlapci v bielych dresoch sa po zlom začiatku chytili a počas letných mesiacov sa dostávali v tabuľke stále vyššie. Práve vďaka silnému finišu si mohli zabezpečiť aj prekvapujúci postup do TOP 6, no už to nebolo v ich rukách a potrebovali aj pomoc súperov. Na postup museli vyhrať nad TIKI TAKA a zároveň sa spoliehať na zakopnutie svojich súperov. Nakoniec si chlapci v bielych dresoch zahrajú o pohár P.Šelmeciho, kde budú patriť medzi favoritov. TIKI TAKA sa zaslúžene dostala až na tretiu pozíciu, ktorú by si radi ustrážili aj v nadstavbe. Duel napokon rozhodol gól z poslednej minúty.

Engerau Boys Juniors – TIKI TAKA     6:7

 

Mystery MFC zápas zvládlo, svojmu súperovi vyjadrili rešpekt.

„Kúzelníci“ sa na zápas dobre pripravili. V kádri sa ukázal opäť aj Timo Vajdík, do obrany sa po pauze vrátil M.Sluka. Manažér AC N3M J.Holeš mal opačný problém. Na zápas nastúpil bez 14 hráčov základnej zostavy!! Mužstvo sa po prestupoch hráčov vo veľkom futbale otriasa v základoch a proti Mystery sa na hrot postavil aj samotný „Kubel“. Ak však niekto čakal nervózny duel po atakoch na sociálnych sieťach oboch manažérov, musel ostať sklamaný. Zápas sa niesol vo fair play duchu a v kuolároch sa hovorí, že celý „humbuk“ okolo tohto zápasu bola len dopredu dohodnutá hra. Aká je realita, uvidíme najbližšie dni. Víťazstvo si Mystery MFC v pokoji ustrážilo a „kuzelníkov“ uvidíme medzi elitou v TOP 6, kde sa napríklad opäť stretnú s N3M.

AC N3M – Mystery MFC       6:13

 

Papala napokon bez prehry

Derby della Garda so špičkovými zostavami na oboch stranách

Asi žiaden duel nie je tak sledovaný ako práve medzi FC BPN a Papalalulu. Dlhoročné súboje o titul spravilo z tohto zápasu najväčšie derby, ktoré môže v Bratislave v malom futbale byť. A nebolo to inak ani v tomto zápase, keď sa na oboch stranách objavili najväčšie hviezdy. Zápas zvládli hráči Papalalulu, ktorí si zabezpečili prvenstvo po základnej časti. Zápas rozhodol M.Jurkemik, ktorý dal 4 góly a Michal Javnický, ktorý sa prezentoval hetrikom. Hráči FC BPN mali za stavu 2:3 niekoľko vyložených situácií, ktoré však nevyužili a práve v takýchto zápasoch je to najväčšia chyba. Treba povedať, že v zápase rovnako dominovali aj obaja brankári, pričom najmä Robo Maglen doslova a do písmena od 25 minúty zatiahol roletu. Zaujímavé bude sledovať odvetu, keďže súboj o celkové prvenstvo bude s najväčšou pravdepodobnosťou v réžií týchto mužstiev.

 

FC BPN – PAPALALULU       2:8

 

Final tabuľka ligy

 IK

Komentáre

kometárov