M.Žídzik: Proti AC N3M môžeme len prekvapiť, na MSR chceme stáť na pódiu

Pôvodne hral malý futbal za mužstvo 4Fun, s ktorým dva krát prehral súboj o titul s FC BPN a tak sa rozhodol založiť si svoje mužstvo. To pomenoval ako inak, podľa  osady kdesi v tichomorí – Papalalulu. Ako “nováčik” hneď získal v BLMF titul, keďže dokázal postaviť mimoriadne silné mužstvo. Obyvatelia obce asi netušia, že kdesi v Európe dnes pôsobí jeden z najlepších tímov malého futbalu v krajine. Dnes už viac menej len manažér a občasný hráč Miro Žídzik nám porozprával ako sa chystá na ťažký zápas proti AC N3M.

 

Miro po dlhej prestávke ste nabehli do ligy veľmi presvedčivými výsledkami. To si možno ani ty nečakal? 

Výsledky sme mali možno dobre, ale je pravda, že v prvých dvoch zápasoch a hlavne v prvom sme sa veľmi ťažko dostavali do tempa. Predsa len taká dlhá pauza je pre väčšinu tímov problém, hlavne čo sa týka súhry. Verím, že to bude každý jeden zápas už len lepšie.

 

V bránke čaruje brankár Robo Maglen, ktorý sa výbornými výsledkami blysol aj v Národnej lige – je to stála výmena vašich brankárov (Papala hrá aj inú ligu, kde chytá iný brankár)? 

Robo chytá výborne, odkedy prišiel do Papala. Podáva stabilne kvalitné výkony a to sme veľmi radi. Dohodli sme sa, že po ukončení UNILIGY bude Robo chytať túto sezónu BLMF. Treba však povedať, že v TOP Lige nám chytá zasa vynikajúci Lukáš, ktorý je dlhodobo oporou nášho tímu. Sme veľmi radi, že máme v bráne takýchto dvoch kvalitných brankárov a na oboch sa môžeme v každom zápase v oboch ligách spoľahnúť.

 

Ste mužstvo s pomerne vysokým priemerným vekom, ale súdiac podľa posledných zápasov s mladučkými mužstvami to vôbec nevadí. Čím dokážete eliminovať atletický deficit :-)? 

Ak hráme proti výrazne mladším tímom, tak je to jednoznačne skúsenosťami, čo vidieť aj na ihrisku, ale samozrejme treba povedať, že aj napriek relatívne vysokému veku nášho tímu je tam stále veľká kvalita.

 

Práve váš ďalší súper je silný práve v kondičke, hráči majú natrénované, sú vo forme. Existuje vôbec nejaký recept na silné AC? 

Čo sa týka AC N3M, tak podľa mňa majú túto sezónu jednoznačne najlepší tím. Čo som mal možnosť vidieť, tak naozaj sú kondične úplne inde ako zvyšok mužstiev. Treba povedať, že drvivá väčšina chalanov z tohoto tímu, aj napriek COVID 19, mala klubové povinnosti a sú v stálom každodennom tréningovom a zápasovom procese, zatiaľ čo v iných tímoch hrá väčšina už len “Sunday league” pre zábavu. Avšak doteraz sme s N3M hrali stále veľmi vyrovnané zápasy. My môžeme len prekvapiť.

 

Miro Žídzik v drese Papalalulu

Chalani v mužstve vnímajú nejak duely s N3M či BPN ako výnimočné, alebo ich vnímajú ako každé iné stretnutie?

Vzhľadom na doterajšie výsledky a vzájomné zápasy a postavenie v tabuľke si myslím, že tieto duely sú z hľadiska kvality a súťaživosti výnimočné, ale samozrejme netreba zabúdať na ďalšie kvalitné tímy ako sú Mystery MFC, Tiki Taka, atď…

 

Možno nám takticky neprezradíš, ale bude Miro Žídzik v pondelok spokojný so zostavou svojho tímu? 

Všetko záleží od víkendových zápasov, zranení, po prípadnom doliečení niektorých hráčov. Vrásky na  čele mi robia hlavne zranenia dvoch hráčov a budem len pevne dúfať, že sa do pondelka dajú dokopy.

 

V posledných obdobiach ste práve v týchto kľúčových stretnutiach pohoreli, po dlhom čase by to chcelo vyhrať aj nad silným súperom, čo budete musieť urobiť inak, aby to konečne vyšlo ? 

Áno.. ťahali sme v posledných vzájomných zápasoch za kratší koniec, ale s N3M až na nájazdy(penalty). Na druhej strane sa teším, že je to vždy zaujímavé a napínavé do posledného kola. Kľúčom k úspechu bude podľa mňa hlavne premieňanie vyložených šancí, ktorých sme v týchto zápasoch zahodili viac než dosť.. a samozrejme kvalitná obrana…

 

Pred MSR by ste mali okrem N3M hrať aj s BPN, to bude skvelá skúška pre tvoj tím na MSR – vnímaš to skôr ako výhodu alebo radšej si tých najsilnejších nechávaš na koniec ligy? 

Keď chceš pomýšľať na titul, tak vždy musíš byť najlepší. Samozrejme, že je najlepšie, keď sa tieto zápasy hrajú až na konci ligy a všetko je napínavé až do posledného kola. Ale ako si povedal, tak bude to extrémna previerka našej kvality na MSR. (poznámka autora: nadstavba sa hrá až na konci, Miro teda bude spokojný. 😊 )

 

Na záver prezraď s akými ambíciami pôjdete do Košíc na MSR?  

Na MSR by sme chceli stáť na pódiu 😀 a tím našich kvalít vždy pomýšľa len na najvyššie priečky. Všetko ale záleží od zostavy s akou tam pôjdeme a ako to chalanom dovolia klubové povinnosti, lebo s týmto máme na MSR vždy najväčší problém.

 

Zápas Papalalulu – AC N3M sa uskutoční v pondelok 21.6 o 21.20 na ihrisku STU SPORT – na Mladej Garde. Rozhodcami stretnutia budú skúsení Igor Kočický a Mário Bohúň. 

Komentáre

kometárov